چگونه رتبه الکسا را سریعا افزایش دهیم؟ (یک مورد مطالعاتی به همراه بهترین نکات و ترفندها)

چگونه رتبه الکسا را سریعا افزایش دهیم؟ (یک مورد مطالعاتی به همراه بهترین نکات و ترفندها)

رتبه الکسا به دلایل زیادی برای افراد اهمیت دارد. این رتبه به شما اجازه می‌دهد بفهمید عملکرد محتوای شما در مقایسه با بقیه سایت‌ها چگونه است.

اگر رتبه ترافیک الکسا در حال افزایش باشد، می‌تواند شاخصی باشد که نشان می‌دهد محتوایی که شما در حال تولید آن هستید، عملکرد بسیار خوبی دارد و مخاطبان را به سایت شما جذب می‌کند.

رتبه الکسا چیست؟ این رتبه چگونه محاسبه می‌شود؟

اول از همه چیز، دانستن این موضوع که رنک الکسا چیست و چگونه محاسبه می‌شود مهم است. برای این که کاملا متوجه این موضوع شویم، بهتر است مستقیم بریم سر اصل مطلب.

سایت Alexa.com اشاره می‌کند که «رتبه‌های الکسا بر اساس داده‌های ترافیکی کاربران در پنل داده‌های جهانی الکسا بر اساس بازه زمانی 3 ماهه هستند. هر سایتی با بالاترین ترکیب از بازدیدکنندگان جدید و بازدید از صفحات، در رتبه اول قرار می‌گیرد.» و در یک پست از وبلاگ رسمی خود می‌گوید «پنل داده‌های الکسا، نمونه‌ای از ترافیک اینترنت جهانی است که برای محاسبه رتبه‌های الکسا استفاده می‌شود و معیارهای تایید نشده را تخمین می‌زند. این پنل از میلیون‌ها کاربر اینترنت تشکیل شده است که در حال استفاده از بیش از 25,000 افزونه مختلف در مرورگرهای خود هستند.»

طبیعی است فکر کنیم یکی از افزونه‌های مرورگر که الکسا از آن‌ها صحبت می‌کند، افزونه مرورگر رنک ترافیک الکسا است. بنابراین رتبه الکسا توسط ترافیک موجود در وب‌سایت شما از طرف بازدید کنندگانی تعیین می‌شود که از یک افزونه مرورگر استفاده می‌کنند، مانند افزونه رنک ترافیک الکسا که باید در مرورگر آن‌ها فعال باشد.

چرا باید رتبه الکسا خود را افزایش دهید؟ آیا واقعا مهم است؟

یک دلیل عالی برای افزایش رتبه الکسای خود این است که بعد از رد شدن از مرز یک میلیون در رتبه بندی الکسا می‌توانید در هارو به‌عنوان یک خبرنگار، درخواستتان را ثبت کنید. هارو (مخفف عبارت انگلیسی Help a Reporter Out و یعنی به گزارشگرها کمک کنید) یک سرویس آنلاین رایگان است که روزنامه نگاران را به عموم مردم متصل می‌کند. این سرویس به این دلیل طراحی شده است که به روزنامه نگارها اجازه دهد به گفته‌های افراد کارشناس در یک رشته خاص دست پیدا کنند.

زمانی که شما عضو هارو شدید، می‌توانید به‌عنوان یک «منبع» ثبت نام کنید تا 3 مرتبه در روز ایمیل‌های حاوی فهرستی از بررسی‌های تایید شده روزنامه نگاران را دریافت کنید.

با ثبت نام در این سرویس به‌عنوان «روزنامه نگار»، می‌توانید یک درخواست ثبت کنید که به فهرست ایمیل‌های بالغ بر 800.000 نفر که به‌عنوان منبع ثبت نام کرده‌اند، ارسال شود.

هارو روش عالی برای تولید محتوای سریع است. با جمع آوری تعدادی از نظرات کارشناسان معتبر از طریق هارو، می‌توانید یک پست کارشناسانه را در کسری از زمان تهیه کنید.

این پست‌ها معمولا توسط افراد زیادی در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و لینک‌های زیادی دریافت می‌کنند. زیرا افرادی که در آن مطلب نقل قول شده‌اند، این انگیزه را پیدا می‌کنند که آن را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند.

به اشتراک گذاری‌های اجتماعی، قابلیت مشاهده آنلاین سایت شما را افزایش می‌دهند. این لینک‌ها به دستیابی آتوریتی دامنه شما کمک می‌کنند که این موضوع به سایت شما اجازه می‌دهد در کلمات کلیدی هدف خود، رتبه بالاتری دریافت کند.

راهنمای مرحله به مرحله بهبود رتبه الکسا (یک مورد مطالعاتی)

من (جیم میلان) رتبه الکسای خود را با 8,863,372 شروع کردم و هدفم نیز مشخص بود: در کمترین زمان ممکن به رتبه زیر یک میلیون برسم. با این ذهنیت، شروع کردم به تحقیق درباره این که چگونه می‌توانم رتبه الکسای خود را بهبود بخشم. سپس در مدت زمان سه ماه، به هدف خود دست پیدا کردم و در ادامه نحوه انجام آن را با شما به اشتراک می‌گذارم.

1. افزونه مرورگر الکسا رنک را نصب کنید

من ابتدا سراغ صفحه دانلود افزونه مرورگر الکسا رفتم و آن را در گوگل کروم نصب کردم. همان‌طور که در صفحه دانلود افزونه گفته شده است، «زمانی که با افزونه الکسا در اینترنت وب‌گردی کنید، با شرکت در اطلاعات ترافیکی که الکسا ارائه می‌دهد در حال کمک کردن به وب برای تبدیل شدن به یک مکان بهتر هستید.»

زمانی که افزونه نصب شد، هر مرتبه که از سایت خود بازدید می‌کردم الکسا آن را ثبت می‌کرد. پس از نصب افزونه، متوجه پیشرفت قابل توجهی در رتبه الکسای خود شدم.

بعد از نصب افزونه، سایت من در تاریخ 7 اکتبر جهش بزرگی از 8.863.372 به 5.514.921 پیدا کرد. برای اطمینان از این که رتبه الکسا به پیشرفت در مسیر درست ادامه می‌دهد، هر روز با آدرس‌های IP مختلفی از سایت خودم بازدید می‌کردم (کامپیوتر داخل خانه و محیط کار) تا افزونه این بازدیدها را ثبت کند.

افزونه مرورگر الکسا رنک را نصب کنید2. در بازه‌های زمانی منظم، محتوای با کیفیت منتشر کنید

یکی از کارهایی که همیشه باید درحال انجام آن باشید، تولید محتوای با کیفیتی است که برای افراد مفید و با ارزش باشد. من در تاریخ 4 نوامبر یک پست مهمان منتشر کردم و مدت کوتاهی بعد از آن در تاریخ ششم نوامبر، رتبه الکسا مجددا افزایش یافت و این مرتبه به رتبه 2,522,130 رسید.

در ماه دسامبر، یک راهنما برای سئوی وردپرس با تعداد کلمات بالای 7,000 لغت منتشر کردم. می‌خواستم مطمئن شوم که در حال انتشار پست‌های طولانی حاوی نکات مفیدی هستم که می دانم برای مخاطبانم ارزش دارند. مخاطبان من افرادی علاقمند با بازاریابی دیجیتال و سئو هستند.

در بازه‌های زمانی منظم، محتوای با کیفیت منتشر کنید

3. به سایت‌های معتبر لینک دهید

همان‌طور که هر روز در حال بازدید از وب‌سایت خود با افزونه الکسا بودم، همچنین به لینک دادن به سایت‌های معتبر که مرتبط با سایت من بودند، ادامه دادم. در تاریخ 20 نوامبر، یک پست مهمان در سایت MuffinMarketing.com منشتر کردم که حاوی دو لینک به وب‌سایت خودم بود. همچنین در ماه‌های اکتبر، نوامبر و دسامبر یک تعداد پست جامع و کارشناسانه دیگر منتشر کردم که باعث افزایش بیشتر پیج آتوریتی سایتم شد و اجازه داد رفرال‌ها و ترافیک‌های طبیعی بیشتری جذب کنم.

4. محتوای خود را در رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید

هر کاری که باعث شود محتوای شما در معرض دید افراد بیشتری باشد، شانس شما را برای دریافت ترافیک از طرف کاربرانی که افزونه الکسا را روی مرورگر خود نصب کردند، افزایش می‌دهد. بنابراین به اشتراک گذاری محتوای خود در رسانه اجتماعی یک کار ضروری به حساب می‌آید.

هر مرتبه که محتوا تولید می‌کنم، ابتدا مطمئن می‌شوم که آن را در پلتفرم‌های توییتر، لینکدین و فیسبوک به اشتراک بگذارم و همچنین یک پلاگین اجتماعی روی سایت خود نصب کرده‌ام که به اشتراک گذاری محتوای سایت را در آن پلتفرم‌های اجتماعی برای همه افراد آسان می‌کند.

محتوای خود را در رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید

موفقیت

با نصب افزونه مرورگر الکسا رنک، تولید محتوای با کیفیت، لینک دهی و به اشتراک گذاری محتوای خود در رسانه اجتماعی، موفق شدم در تاریخ 17 دسامبر 2017 به هدف خود که دستیابی به رتبه الکسای کمتر از یک میلیون بود دستیابی پیدا کنم و رتبه الکسای من روی 704,201 ثابت ماند.

رتبه ترافیک الکسا برای نظارت روی عملکرد محتوای خود و ملحق شدن به سرویس هارو به‌عنوان یک خبرنگار بسیار کاربردی است. از مراحل ذکر شده در این راهنما استفاده کنید تا به مسیر درست برای دستیابی به یک رتبه خیلی بهتر در الکسا رنک هدایت شوید. موفق باشید.

منبع: jimmilan.com

 

 

 

 

نظر دهید