قوانین سئو که هر بازاریابی باید آنها را بداند

قوانین سئو

وقتی صحبت از دیده شدن توسط مشتریان آنلاین می شود، شما باید از قوانین سئو استفاده کنید تا در موتور های جستجو دیده شوید.

صدها راه مختلف برای افزایش رتبه در موتور های جستجو وجود دارد که شامل کلمات، لینک ها و … می باشد.

وقتی شما بهترین کارهای سئو را انجام می دهید و محتوای با کیفیت می سازید، رتبه خواهید گرفت، در غیر اینصورت با خشم گوگل مواجه می شوید.

در نظر هم داشته باشید که اگر از سئو کلاه سیاه استفاده کنید، نیز با خشم گوگل مواجه می شوید.

بنابراین، اگر دنبال بهره بردن از فواید سئو هستید، مطمئن شوید که این قوانین سئو را رعایت کنید.

اگر دنبال ساخت یک استراتژی محتوایی هستید، در این مطلب ۷ تا از قوانین سئو که هر کسی وب سایت جدید می سازد، توصیه می شود که باید رعایت کند.

با اینکه بعضی از این قوانین سئو به نظر معمولی می آیند، اما اغلب عدم رعایت آنها باعث می شود که به رتبه ی شما در نتایج جستجو صدمه وارد کند و باعث کاهش ورودی های وب سایت شما می شود.

در این آموزش، این قوانین سئو را توضیح میدهم.

۷ مورد از قوانین سئو شامل موارد زیر می شوند‌

بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید

با استفاده از کلمات کلیدی شما می توانید به موتورهای جستجو بفهمانید که صفحات شما در چه موردی هستند. سال ها قبل، بازاریاب ها با استفاده از تکرار چندین باره کلمات کلیدی به گوگل این مورد  را می فهماندند.

آن زمان به این صورت بود، اگر گوگل برای تکرار ۱۰ بار کلمه ی کلیدی به شما رتبه ی ۴ داده بود، برای استفاده ی ۲۰ بار از کلمه ی کلیدی به شما رتبه ی ۱ میداد. میدونم حساب کتاب آن سخت است، اما واقعیت به این صورت بود.

خب، اما این مورد زمان کوتاهی ادامه داشت. کسانی که از این روش استفاده کردن تا گوگل را گول بزنند، ترافیک خود را از دست دادند.

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی، نه تنها باعث می شود مطلب شما بد شود، بلکه روی رتبه ی شما نیز تاثیر منفی میگذارد.

منظور من این است:

گوگل از “زمانی که کاربر در وب سایت می ماند” برای دادن رتبه استفاده می کند. هرچقدر یک کاربر بیشتر در وب سایت شما بماند، گوگل بیشتر می فهمد که مطلب شما مرتبط است. اگر کسی نتواند مطلب شما را بخاطر استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی بخواند، آن را به سرعت می بندد و از وب سایت شما می رود. وقتی گوگل این رفتار را ببیند، متوجه می شود که کیفیت شما فقط در رعایت اصول سئو است، اما ارزش رتبه گرفتن را ندارد.

پیشنهاد من استفاده از کلمات کلیدی LSI در مطلب است. مطلبی با تعدادی کلمه ی کلیدی برا گرفتن رتبه بسازید، اما این تعداد کلمه کلیدی باید کم باشد، مثلا برای ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه ۲ تا ۳ بار از کلمه کلیدی استفاده کنید. سپس از کلمات کلیدی LSI در مطلب استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از کلمات (Keyword Stuffing) بزرگترین اشتباه شما بعنوان یک بازاریاب محتوا است. این مطلب سودی برای خواننده ها ندارد و همچنین گوگل شما را نادیده خواهد گرفت.

بر روی کلمات پر رقابت سئو نکنید

کلمات کلیدی خود را تحقیق کنید، در نظر داشته باشید که مرتبط ترین کلمه کلیدی، همیشه بهترین استراتژی نیست، مخصوصا وقتی ۵۰,۰۰۰ نفر از این کلمه کلیدی استفاده کرده اند.

دنبال کلمات مشابه یا خاصی بگردید که همچنان مشابه پیامی که میخواهید باشد، اما افراد کمتری از آنها استفاده کرده باشند. تمرکز بر روی این کلمات به شما توانایی رتبه گرفتن با تلاش کمتر را میدهد. سعی کنید از کلمات کلیدی و کلمات مشابه آنها به صورت مکمل استفاده کنید. این به نویسنده های شما این امکان را میدهد که مطلبی خوب برای خواننده ها بنویسند.

شما می توانید از کلمات پر رقابت استفاده کنید، اما سعی کنید از آنها بعنوان کلمات کلیدی مشابه استفاده کنید. وقتی کلمه کلیدی مناسب رو پیدا کردید، با آنها استراتژی خود را بنویسید.

اگر هم تصمیم گرفتید که از کلمات پر رقابت استفاده کنید، پیشنهاد میکنم از تکنیک Skyscraper استفاده کنید. اگر با این تکنیک آشنایی ندارید، اساسا به این معنی است که شما محتوایی دارید که برای کلمه ی کلیدی رتبه ی بالا گرفته است، سپس روی آن کار کنید تا بهتر شود.

محتوای خاص تولید کنید

یک استراتژی عالی سئو همیشه شامل محتوای خاص است.

مطمئن شوید محتوای شما مفید است و خوب نوشته شده است، این به اندازه ی استراتژی سئویی که برای آن طراحی کرده اید، مهم است.

بذارین به این صورت برای شما توضیح دهم.

اگر محتوای شما خاص نباشد، تعداد اندکی از مردم آن را می خواند. وقتی تعداد کمی آن را بخوانند، سیگنال های رتبه گرفتن کمتری به گوگل نشان داده خواهد شد و شما می دانید چه اتفاقی می افتد.

خاص بودن چیزی بیشتر از کیفیت است. شما باید چیزی به خواننده ها ارائه کنید که قبلا ندیده باشد.

از لینک های بی کیفیت استفاده نکنید

آنقدر تمرکز بر روی لینک های ورودی است که اکثر وبمسترها فراموش می کنند که لینک های خروجی به همان مقدار مهم هستند.

باید مطمئن شوید که لینک های خروجی به مطالب با کیفیت اشاره کنند.

فقط بخاطر اینکه باید لینک بدهید، لینک ندهید.

لینک های بد یا شکسته باعث ناراحتی مشتریان خواهند شد و می تواند بر روی رتبه ی گوگل شما تاثیر منفی بگذارد.

وقت بگذارید و لینک هایی را انتخاب کنید که مرتبط و تاثیر گذار باشند و باعث شوند کاربران مدت بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند.

اینها ارتباطی هستند که شما باید بسازید و گوگل به این کیفیت پاداش میدهد.

پیشنهاد میکنم به محتواهایی که در حال حاضر رتبه ی بالا دارند لینک ندهید. با اینکار در اصل شما دارید به گوگل میگویید که آن محتوا بهتر از محتوای شماست.

وب سایت خود را بطور منظم به روز رسانی کنید

آیا وارد وب سایتی که ۱۰ سال هست به روز رسانی نشده است، شده اید؟ آیا درون آن مانده اید؟ اگر شما همانند اکثر کاربران اینترنت هستید، جوابتان “خیر” است.

در وب سایت خود فعالیت کنید و به طور منظم آن را به روز رسانی کنید. غیر ممکن است که در یک دامنه غیر فعال شاهد افزایش رتبه باشید.

از به روز رسانی محتوای خود نترسید. شما مطالب زیادی را که نوشته اند “به روز رسانی شده” یا همچنین چیزی دیده اید.

به این صورت شما میتوانید محتواهای قدیمی خود را با یک بروزرسانی ساده و نوشتن عبارت “به روز رسانی شده” متحول کنید و ورودی های آنها را افزایش دهید.

به همین خاطر مهم است که محتوای خود را آنالیز کنید تا ببینید چه چیزی جواب نمی دهد. شما می توانید محتواهایی که رتبه نمیگیرند را بروز رسانی کنید تا در نتایج جستجو رتبه ی بالاتری را بگیرند.

راهنمایی های بهینه سازی سئو داخلی گوگل را رعایت کنید

گوگل دائما بهترین روش های خود را به روز می کند، بنابراین مطمئن شوید همه به روز باشید. اکثر تغییرات کوچک هستند، اما با این وجود لازم است که همیشه به روز باشید.

اگر گوگل تغییرات کوچکی مانند حذف URL هایی با کلمات کلیدی خاص ایجاد کند، این قطعا چیزی است که شما هنگام تولید یک مطلب باید بدانید.

بنابراین مطمئن شوید که به روز هستید!

همیشه به سرعت وب سایت خود در سئو توجه کنید

همچنین لازم هست که سرعت وب سایت خود را بررسی کنید.مطمئن شوید سریع و رسپانسیو است. میدونم احتمالا این را قبلا شنیده اید، اما این خیلی مهم است، مخصوصا در دنیای گوشی های موبایل.

بذارین این را از شما بپرسم. اگر سرعت وب سایت مهم نیست، چرا گوگل AMP را بوجود آورد؟ این دقیقا منظور من است!

شما باید بطور منظم این مورد را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که سرعت وب سایت شما پایین است، باید ببینید که چرا اینطور شده است. از ابزارهایی مانند GTMetrix و Google Insight برای بررسی سرعت وب سایت و راههای بهبود آن استفاده کنید.

سرعت وب سایت خود را به طور منظم بررسی کنید، مخصوصا بعد از اینکه وب سایت خود را بروز رسانی کرده باشید.

بهترین کار این هست که به صورت هفتگی با ابزارهایی که معرفی کردم، سرعت وب اسیت خود را بررسی کنید.

در پایان

همانطور که در حال تولید و گسترش بازاریابی خود هستید، چیزهای کوچک تفاوت ها را ایجاد میکند. به این تکنیک های ساده سئو توجه کنید تا بتوانید رتبه های بهتری در نتایج جستجو بگیرید.

منبع: semrush

نظر دهید